Nejnovější mobilní zařízení: ultrabook versus tablet

Ondrej Macko, Jozef Orgonáš PC Revue, Bratislava

Svět, ve kterém aktuálně žijeme je plný mobilních zařízení. Každý z nás potřebuje být stále dosažitelný a na to je třeba mít mobilní zařízení připojené k internetu. Může jím být mobil, tablet, ultrabook nebo notebook.
V naší přednášce se podíváme na to, jak se vyvíjel svět mobilních zařízení na Slovensku. Poukážeme na to, v jaké situaci je západní Evropa, USA a Slovensko a zkusíme se podívat tak trochu za oponu současného stavu. V naší přednášce se dostanete o půl roku dopředu a budete svědky zařízení, které se jen připravují  na trh.
Podíváme se jak se dá žít v heterogenním prostředí, jak změní poměry na trhu příchod nového operačního systému a co všechno nás čeká v tomto roce.
Zaměříme se také na možnosti zabezpečeného podnikového přístupu. Rok 2012 přitom považujeme za etapu radikálního nástupu ultrabooků. Vysvětlíme, jak se tato zařízení integrují do současného stavu a jak budou kanibalisovat trh již zavedených zařízení. Celkovým záměrem přednášky je uvést nezávislý pohled na aktuální a dynamicky se měnící situaci v oblasti mobilních zařízení.