Softec posiluje na dvou frontách. Ředitelem Softec CZ se stává Alexander Paál, telekomunikace bude řídit Šimon Skrak. Oba přinášejí cenné zkušenosti z digitálních transformací největších českých a slovenských firem.

05. září 2023
Praha/Bratislava, 5. září 2023 – Významná konzultačně-softwarová skupina Softec dnes oznámila důležité personální posílení v top managementu. Nově v něm budou působit – Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povede českou pobočku v Praze, Skrak naopak zastřeší rozvoj segmentu telekomunikací v obou zemích. Oba přinášejí do firmy bohaté zkušenosti z oblasti technology, consultingu a digitální transformace.

Alexander Paál nastupuje do pozice ředitele Softec CZ. Jeho úkolem bude rozvinout potenciál společnosti na českém trhu a pomoci k jeho další expanzi. Domácí i zahraniční zkušenosti sbíral nejdříve v Accenture, kde se zabýval management consultingem a systémovou integrací (transformační projekty). Mezi jeho klíčové klienty tehdy patřili Česká spořitelna, VÚB, nebo Raiffeisen banka. Poté stál u zrodu technologické divize consultingu společnosti PwC, která dnes čítá 150 lidí. Zde se věnoval především transformačním a regulatorním projektům v Komerční bance, např. budování nové digitální banky nebo ESG. Jeho velkým tématem je vzdělávání a rozvoj spolupracovníků, a také působí jako lektor na VŠE v Praze. V Softecu vidí potenciál růstu a možnosti další expanzi nejen na českém trhu. Je absolventem STU v Bratislavě, resp. City University. Ve volném čase se mnoho let věnuje folklórnímu tanci, který rovněž vyučuje.

Šimon Skrak posílí top management Softecu jako telco lead pro obě země. Jeho bohatá praxe zahrnuje domácí i zahraniční zkušenosti právě z oblasti telekomunikací (Slovensko, Německo, Rumunsko, Česko, Maďarsko). V barvách Accenture, kde pracoval 22 let, se podílel např. na zásadní transformaci Slovak Telekomu a dalších významných projektech. Posledních šest let pomáhal rozvíjet nově zřízenou digitální divizi Accenture Song v Praze i Bratislavě, a věnoval se např. digitální transformaci Škody Auto, největšímu exportérovi v České republice. Je absolventem fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislavě. Mezi jeho koníčky patří hlavně lyžování, konkrétně freeride.

Peter Morávek, výkonný ředitel Softec, to komentuje slovy: „Jsem rád, že jsme získali takové posily jako jsou Alex a Šimon. Od obou očekávám, že nám pomohou dále rozvinout náš potenciál a najít příležitosti k další expanzi i mimo český a slovenský trh, například v Rakousku nebo na Balkáně.“

Řešení a služby skupiny dnes využívají klienti v deseti zemích střední a východní Evropy. K těm nejvýznamnějším patří skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC, Deutsche Telekom, O2 nebo Orange.