Novinky05 Feb 2024

Kvalifikovaný elektronický podpis rychle a levně na dálku, na pobočce, kdekoliv

Konzultačně-technologická společnost SOFTEC dnes oznámila, že vytvořila unikátní řešení, díky kterému dokážou firmy a jejich klienti velmi jednoduše a při nízkých nákladech podepsat smlouvy se spolehlivou právní akceptací, prostřednictvím tzv. kvalifikovaného podpisu klienta s kvalifikovaným časým razítkem. Toto řešení odpovídá nejnovější platné EU legislativě (eIDAS), navíc je uživatelsky přívětivé. Unikátnost spočítá v tom, že kvalifikovaný podpis lze provést bez předchozí přípravy, bez nutnosti návštěvy klientů na pobočce a bez dalších omezujících či procesně náročných podmínek, jak je jindy při použití kvalifikovaného elektronického podpisu běžné. Není k němu potřeba žádný speciální hardware, žádná dodatečná hesla nebo úkony. Stačí využít stávající možnosti, které nabízí kupříkladu biometrie obličeje za použití dokladu totožnosti, případně nejrůznější smart klíče. Řešení umožňuje dodržení písemné formy uzavírané dohody se zabezpečením identifikace podepisujícího klienta. Podle dostupných informací je s tímto řešením SOFTEC první firmou ve středoevropském regionu.

Zmíněné řešení vychází z osvědčené kontraktační platformy NFINITY, služby SaaS pro ověřování totožnosti a podepisování smluv online, která je určená bankám, mobilním operátorům, pojišťovnám, ale také realitním společnostem, makléřům, nebo poskytovatelům síťových služeb.  

Libor David, Digital Architect společnosti SOFTEC, k tomu dodává: „Díky tomuto univerzálnímu řešení, které je akceptováno napříč EU a které využívá lokálních možností, dokážeme překlopit jakýkoliv obchodní rozhovor našich zákazníků s jejich klienty do právně závazné písemné dohody a to bez ohledu zda rozhovor probíhá osobně nebo na jakoukoliv vzdálenost. Naše řešení je ekonomicky atraktivní a navíc jeho samotná implementace trvá maximálně několik týdnů.“  

Po vydání jednorázového kvalifikovaného certifikátu pro klienta je možné řešení využít všude tam, kde se uplatňuje EU nařízení eIDAS, které se týká bezpečné elektronické komunikace mezi firmami, občany a orgány veřejné správy v celé Evropské unii. Funguje jako tzv. digitální notář, to znamená že zaznamenává celý prodejní proces.  

Kvalifikovaný elektronický podpis klienta s kvalifikovaným časovým razítkem představuje nejvyšší stupeň elektronického podpisu a digitálního ověřování identity a zatím se mezi veřejností využívá jen minimálně (podnikatelé ho používají třeba k podávání daňových přiznání). Řešení SOFTEC může tento trend zvrátit. O něco nižší úroveň má tzv. zaručený (zdokonalený) elektronický podpis, který používá zhruba třetina uživatelů a který rovněž zabezpečuje písemní formu podepsané dohody s klientem. V rámci řešení SOFTEC je možné zaručený (zdokonalený) podpis využít ve všech případech, kdy stačí o něco nižší úroveň a firmy mají zájem o nejnižší náklady. Základní úroveň podpisu v digitálním prostoru pak představuje tzv. podpis prostý, aneb jenom "elektronický podpis“. 

Novinky

Další články

Zobrazit více

Novinky12. December 2023

PF 2024

Autorkou obrázku je 12-letá Janette, studentka sedmého ročníku ZŠ v Piešťanech. Jejím největším koníčkem je umění a kreslení, kterému se odmalička věnuje. Janette chodí na výtvarku, je kreativní v mnohých směrech a v její náhradní rodině, v Centru pro děti a rodinu v Piešťanech, je velmi oblíbená a aktivní.

Novinky2. November 2023

SOFTEC získal další posilu. Novým ředitelem marketingu se stává Marek Gešo

Významná konzultačně-softwarová společnost SOFTEC dnes oznamuje příchod nového marketingového ředitele. Stal se jím Marek Gešo (48), který do firmy přichází z Accenture, kde naposledy působil jako ředitel marketingu a komunikace pro sedm zemí střední a východní Evropy a člen evropského vedení marketingu a komunikace. V SOFTECU bude jeho hlavním úkolem posílení značky firmy jako preferovaného poskytovatele technologických služeb a řešení pro přední firmy a vládní organizace v regionu a jako atraktivního zaměstnavatele pro technologické nadšence.

Novinky5. September 2023

Softec posiluje na dvou frontách. Ředitelem Softec CZ se stává Alexander Paál, telekomunikace bude řídit Šimon Skrak.

Významná konzultačně-softwarová skupina Softec dnes oznámila důležité personální posílení v top managementu. Nově v něm budou působit – Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povede českou pobočku v Praze, Skrak naopak zastřeší rozvoj segmentu telekomunikací v obou zemích. Oba přinášejí do firmy bohaté zkušenosti z oblasti technology, consultingu a digitální transformace.

Novinky31. July 2023

Lidé se bojí ztráty soukromí. Chtějí hotovost, přestože přichází digitální euro

Probíhající diskuse o podobě digitálního eura brzy dostanou reálnou podobu. Na podzim by měla být v evropských institucích totiž projednána nová legislativa, která určí způsob jeho zavádění.