Softecon09 Jun 2021

Softecon 2021

V letošním roce jsme se zaměřili na dva klíčové technologické trendy – DATA STREAMING a CLOUD – jejichž přijetí umožňuje organizacím dosáhnout potřebné úrovně flexibility, agility a efektivity pro úspěšný a udržitelný provoz ve stále více digitalizovaném konkurenčním prostředí.

  • 12:00
  • 24.06.2021
  • online

SOFTECON 2021 - 24. červen 2021

 Jak nejnovější technologické trendy ovlivňují fungování a výkonnost organizací? Podívejte se na záznam konference SOFTECON 2021 online! V letošním roce jsme se zaměřili na dva klíčové technologické trendy – DATA STREAMING a CLOUD – jejichž přijetí umožňuje organizacím dosáhnout potřebné úrovně flexibility, agility a efektivity pro úspěšný a udržitelný provoz ve stále více digitalizovaném konkurenčním prostředí.

Pečlivě vybraní řečníci vysvětlili, jak může aplikace těchto technologických trendů zvýšit hodnotu, kterou IT přináší vašemu podnikání. Podívali jsme se také na oblast využití prostoru, jejíž příběh může být zajímavou inspirací pro svět IT.

#softecon #cloud #datastreaming #innovation #digitalisation #softec

 

Program

00:01 - Otevření

01:11 - Peter Morávek, CEO, Softec + Miroslav Vladár, Senior Innovation Manager, Softec - Dnešní podnikání postavené na IT budoucnosti

Blok STREAMING

25:33 - Daniel Buchta, Cloud and Data Streaming Visionaire, Softec - Nechme data plynout

44:58 - Eva Slobodová, Head of Growth & Project HUB, O2 Slovakia - Revoluce v marketingu

Blok CLOUD

01:04:49 - Adam Hamšík, CEO, Labyrinth Labs - Cesta do cloudu – vstupenka do oblak

01:27:17 - Zdeněk Bulan, Solutions Architect, Amazon Web Services - Bez serverů rychlostí světla

01:50:41 - Dušan Chudík, CTO, Partners Group - Služba místo budování infrastruktury?

02:11:39 - Jiří Šilha, vedecký pracovník, FMFI UK - Co se děje nad mraky?

02:35:52 - Závěr

 

 

Kdo na konferenci vystoupí?

Peter Morávek a Miroslav Vladár

Peter Morávek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě, obor Aplikovaná informatika. Ve vedení společnosti Softec je od roku 2012. Zastával pozice ředitele divize pojišťovacích systémů a obchodního ředitele. Od roku 2016 pracuje ve společnosti jako výkonný ředitel. Dříve byl součástí předních slovenských ICT společností.

Miroslav Vladár pracuje ve společnosti Softec více než 10 let na vývoji a inovacích. V současné době je zodpovědný za technologický vývoj a vzdělávání s důrazem na aplikační architektury, DevOps a cloudové platformy.

O čem budeme mluvit?

Pandemie dramaticky změnila celý svět obchodu a služeb.
Digitální transformace nabrala první kosmickou rychlost a zároveň "zmenšila" organizace na velikost obrazovky a rukou kurýra.
Přinášejí dnešní investice do nového softwaru výhody, které od něj očekáváme v budoucnu? Jsou společnosti schopny rychle se přizpůsobit prudce rostoucím tržním podmínkám?
Pro ty, kteří mohou budovat obchodní služby pomocí IT budoucnosti dnes, se v digitálním světě otevírají nové obzory.

Daniel Buchta

Je držitelem doktorátu z matematické analýzy a teorie chaosu na bývalé Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě (MFF UK). V roce 2002 odešel do soukromé společnosti Centaur, která je nyní součástí Softec. Od roku 2015 působí jako senior IT architekt a je odborníkem na práci s big data.

O čem budeme mluvit?

Každá společnost je dnes také softwarovou společností. Digitalizace umožňuje zákazníkovi komunikovat s firmou kdykoliv a odkudkoliv a firma musí pohotově reagovat na požadavek zákazníka, ať už ukončený nebo neukončený.
K tomu je nutné zpracovávat a vyhodnocovat online dramaticky rostoucí množství dostupných dat.
Více dat znamená více nápadů, které je třeba rychle převést do konkrétních řešení.
Streamování dat pracuje s daty jako nepřetržitý tok událostí a umožňuje automatické zpracování těchto dat v reálném čase. Umožňuje také realizovat podnikatelské nápady ve formě izolovaných řešení, což snižuje složitost a náklady na vytváření nových aplikací a dává nám možnost vyzkoušet více nápadů.
A protože systémy fungují automaticky, můžeme se věnovat tomu, abychom s těmito nápady přicházeli.

Eva Slobodová

Od roku 2017 pracuje pro O2 Slovakia a v současné době řídí portfolio strategických projektů zaměřených na implementaci technologických inovací na pozici Head of GROWTH & PROJECT HUB. Má více než 18 let pracovních zkušeností s definováním a realizací marketingových strategií, projektovým řízením a vývojem pro přímý marketing, CRM a zákaznickou analytiku.

O čem budeme mluvit?

Jak digitalizace, automatizace a rozvoj informačních technologií ovlivňují budoucnost marketingu? Proč témata jako streamování, strojové učení, cloud vstupují do života marketérů?
Rozhodování v reálném čase a agilita v marketingu – výzva nebo utopie? Na odpovědi na tyto otázky se podíváme v praxi na příkladu velkého slovenského telekomunikačního operátora. Mimochodem, a nezapomněli jsme na zákazníka?

Adam Hamšík

Je jedním ze zakladatelů společnosti Labyrinth Labs, která pomáhá zákazníkům osvojit si moderní technologie a metodiky (CI/CD, Infrastructure as Code, Public Cloud, Kubernetes, Openstack) pro zlepšení a uspokojení jejich obchodních potřeb.

O čem budeme mluvit?

Cesta do cloudu může být náročná a ne každá vede k požadovanému cíli. Jak se tam můžeme bezpečně dostat? Existuje mnoho možností. Často je upřednostňovaným přístupem "Cloud Native". Co to přesně znamená a jak to umožňuje organizacím vyvíjet a provozovat flexibilní a adaptabilní aplikační ekosystém?

Zdeněk Bulan

Momentálně zastává pozici AWS Solutions Architect a klientům v Čechách a na Slovensku pomáhá na společné cestě do cloudu. V minulosti pracoval i na pozici autorizovaného AWS školitele a pomáhal týmům znalostně růst v oblasti cloud technologií.

O čem budeme hovořit?

Znáte ten pocit, když něco vymyslíte, věříte tomu nápadu a chcete aby to běželo ještě dnes?
Programátor se dohodne s byznys analytikem a novou funkčnost okamžitě naprogramuje. A pak čeká až mu někdo připraví prostředí a povolí provoz… A čas plyne.
Serverless umožňuje takovéto inovace realizovat rychlostí světla. U AWS Lambdy uživatelé poskytnou zdrojový kód a AWS jej spouští bez nutnosti starat se o infrastrukturu a škálování, uživatelé platí za spuštění a milisekundu běhu kódu. Avšak serverless je víc než jen compute. Teprve messaging, orchestrace, storage a compute dohromady začnou přinášet překvapivé výsledky v rámci moderních aplikací. Nahlédneme společně na to, jak některé společnosti využívají serverless, a jaké novinky se v této oblasti objevily.

Dušan Chudík

Ve světě IT pracuje více než 20 let, z toho poslední 4 roky jako IT manažer ve společnosti PARTNERS GROUP SK. Kromě IT řešení je jeho koníčkem cyklistika. Za účelem zlepšení cyklistických podmínek na Slovensku založil v roce 2013 neziskovou organizaci Pedál.

O čem budeme mluvit?

Mohu se na pandemii připravit předem? Jaká řešení jsou nezbytná pro to, aby se společnost založená na osobním kontaktu stala úspěšnou v digitálním věku?
Schopnost fungovat online je klíčová. Některé funkce lze nyní pořídit jako software, například ověření identity klienta. Platí tento provozní model i pro finanční sektor a jaká budoucnost ho čeká?

Jiří Šilha

Jiří Šilha je astronom, vědecký pracovník na Matematicko-fyzikální a fyzikální fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Zabývá se výzkumem kosmického smetí a vesmírnou bezpečností.

O čem budeme mluvit?

Vesmír, zejména blízké okolí Země, byl využíván člověkem pro svůj vlastní prospěch po celá desetiletí. Hlavním směrem je vytvoření satelitní infrastruktury, která umožňuje pohodlnější a bezpečnější život na Zemi. Až donedávna byly pilotované lety plně řízeny hlavními vesmírnými mocnostmi a byly používány hlavně pro výzkum prováděný v prostředí mikrogravitace. Nové technologie, jako jsou malé družice a úspornější rakety, činí vesmír dostupnějším. Stále více zemí, stejně jako soukromých a veřejných subjektů, se stává aktivními ve vesmíru a vesmír se také otevírá soukromým osobám v podobě vesmírné turistiky. Prudká změna dynamiky životního prostředí vede ke zvýšení rizik spojených s kosmickým odpadem, což je problém, který je jednou z hlavních výzev intenzivního využívání blízkého okolí Země člověkem.

Novinky

Další články

Zobrazit více

Novinky5. February 2024

Kvalifikovaný elektronický podpis rychle a levně na dálku, na pobočce, kdekoliv

Konzultačně-technologická společnost SOFTEC dnes oznámila, že vytvořila unikátní řešení, díky kterému dokážou firmy a jejich klienti velmi jednoduše a při nízkých nákladech podepsat smlouvy se spolehlivou právní akceptací, prostřednictvím tzv. kvalifikovaného podpisu klienta s kvalifikovaným časým razítkem. Toto řešení odpovídá nejnovější platné EU legislativě (eIDAS), navíc je uživatelsky přívětivé. Unikátnost spočítá v tom, že kvalifikovaný podpis lze provést bez předchozí přípravy, bez nutnosti návštěvy klientů na pobočce a bez dalších omezujících či procesně náročných podmínek, jak je jindy při použití kvalifikovaného elektronického podpisu běžné. Není k němu potřeba žádný speciální hardware, žádná dodatečná hesla nebo úkony. Stačí využít stávající možnosti, které nabízí kupříkladu biometrie obličeje za použití dokladu totožnosti, případně nejrůznější smart klíče. Řešení umožňuje dodržení písemné formy uzavírané dohody se zabezpečením identifikace podepisujícího klienta. Podle dostupných informací je s tímto řešením SOFTEC první firmou ve středoevropském regionu.

Novinky12. December 2023

PF 2024

Autorkou obrázku je 12-letá Janette, studentka sedmého ročníku ZŠ v Piešťanech. Jejím největším koníčkem je umění a kreslení, kterému se odmalička věnuje. Janette chodí na výtvarku, je kreativní v mnohých směrech a v její náhradní rodině, v Centru pro děti a rodinu v Piešťanech, je velmi oblíbená a aktivní.

Novinky2. November 2023

SOFTEC získal další posilu. Novým ředitelem marketingu se stává Marek Gešo

Významná konzultačně-softwarová společnost SOFTEC dnes oznamuje příchod nového marketingového ředitele. Stal se jím Marek Gešo (48), který do firmy přichází z Accenture, kde naposledy působil jako ředitel marketingu a komunikace pro sedm zemí střední a východní Evropy a člen evropského vedení marketingu a komunikace. V SOFTECU bude jeho hlavním úkolem posílení značky firmy jako preferovaného poskytovatele technologických služeb a řešení pro přední firmy a vládní organizace v regionu a jako atraktivního zaměstnavatele pro technologické nadšence.

Novinky5. September 2023

Softec posiluje na dvou frontách. Ředitelem Softec CZ se stává Alexander Paál, telekomunikace bude řídit Šimon Skrak.

Významná konzultačně-softwarová skupina Softec dnes oznámila důležité personální posílení v top managementu. Nově v něm budou působit – Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povede českou pobočku v Praze, Skrak naopak zastřeší rozvoj segmentu telekomunikací v obou zemích. Oba přinášejí do firmy bohaté zkušenosti z oblasti technology, consultingu a digitální transformace.