SPOLU TVOŘÍME BUDOUCNOST TECHNOLOGIÍ A INOVACÍ

Buď součástí našich komunit a využij sílu spolupráce a inspirace. Naši lidé jsou hnací silou technologické revoluce. ​

KOMUNITY EXPERTNÍCH CENTER

Komunity v SOFTECU vytvářejí pro lidi prostor:

 • Realizovat nápady v oblasti rozvoje technologií a metodik
 • Sdílet zkušenosti napříč firmou
 • Úspěšně tyto ideje zavést do života a chodu firmy

Díky lidem a komunitám jdeme s dobou a témata jako DevOps, Cloud, Microservice nebo Agile jsme si ověřili už v Early Adopters fázích. Když se stanou mainstreamem, máme už cenné zkušenosti, které zvyšují naši konkurenceschopnost.

ÚSPĚCHY KOMUNIT

 • Kontejnerizace a OpenShift​

  Členové DevOps komunity jsou velkými nadšenci automatizace. S příchodem kontejnerů a technologií jako Docker vnímali jejich potenciál v budoucnosti. Svým nadšením a snahou uvedli do provozu orchestrační platformy jako DC/OS nebo dnes Openshift. Díky tomu se jim podařilo zefektivnit interní ale i provozní platformy klientů.

 • FutureIT

  Nadšení z moderních přístupů k IT občas narazí na reálné využití. Proto komunita architektů cítila potřebu pojmenovat principy pro moderní ale dlouhodobě udržitelné IT, které jsme nazvali FutureIT. Future IT je postaveno na 4 pilířích decentralizované mikroservisní aplikační architektury, která vyžaduje automatizaci a DevOps mindset, cloud native platformu pro běh aplikací a agilní přístup řízení dodávky SW se zaměřením na dodávanou přidanou hodnotu.

 • Architektury IS a Cloud Native na MatFyz

  Někdy je snadné nadšeně si povídat v interní komunitě o moderních architekturách a co všechno by mohly přinést. Povýšit tuto debatu na akademickou úroveň a prezentovat své názory v externím prostředí už ale vyžaduje reálné a podložené zkušenosti. Jsme hrdí na to, že také v tomto směru se nám podařilo uspět a přispět ke kvalitě vzdělávání na univerzitě.

"Komunity nám umožňují překračovat hranice divizí a vytvářet silné vztahy, které nám pomáhají dosahovat vynikajících výsledků. Spolu jsme silnější a společně tvoříme budoucnost technologií."

Miro VladárHead of Software Delivery Competence Center

"Komunita testování, kterou vedu, není jen o sdílení odborných znalostí, zkušeností a nápadů. Testování vnímám víc než jen jako povolání. Je to pro mě životní styl, který pomáhá vyhledávat kvalitu ve všech aspektech našich životů."

Martina KádiováTester

"Prostor, který jsem využil při tvorbě dlouhodobě udržitelného FutureIT, mi přinesl možnost vytvořit si ucelený přehled o moderních přístupech a technologiích."

Peter GrecSoftware Architect

ŽIVOT KOMUNIT

Odborné komunity

15 odborných komunit, které se věnují technickým a metodickým tématům.

Prezentace

Komunity pořádají více než 70 interních firemních prezentací ročně.

Nápady a zkušenosti

Ročně věnujeme 5 000 man-dayů implementaci nápadů a sdílení zkušeností.

Nevidíš svoji vysněnou pozici?

A přece bys chtěl/a být součástí SOFTEC týmu? Pošli nám svůj životopis spolu s motivačním dopisem a popisem pracovní pozice. Budeme tě informovat o dalším postupu!