24 Oct 2022

SOFTEC ve spolupráci s SHMÚ snižuje náklady na správu cest a zvyšuje bezpečnost na cestách

Zimní období na Slovensku každoročně komplikuje plynulost dopravy na silnicích. Zhoršené silniční podmínky se doteď řešily reaktivní údržbou cest, která byla nákladná a dlouhodobě neudržitelná. Při hledání efektivního řešení jsme spojili síly se Slovenským hydrometeorologickým ústavem (SHMÚ) a přinesli jsme nízkonákladové IoT meteorologické stanice, díky kterým jsme schopni shromažďovat podrobnější údaje a přesněji tak předpovídat potřebu údržby silnic. Na tomto úspěchu má velký podíl i technologie Microsoft Azure, díky které umíme ukládat data do cloudu a podrobně je vyhodnocovat.

Slovenská města a kraje každoročně během zimy svádějí na silnicích boj s proměnlivými povětrnostními podmínkami. Ty často komplikují plynulost a bezpečnost silničního provozu. Spojili jsme se proto s SHMÚ a přinesli jsme nízkonákladové meteostanice, které efektivně pomáhají řídit údržbu silnic.

„Správy měst a obcí dnes přecházejí od reaktivní údržby k preventivním opatřením dřív, než nastanou zhoršené podmínky. To vede k výrazným úsporám a přínosům pro životní prostředí. Solením před sněžením ušetříte například až dvě třetiny soli. Úřady na to však potřebují spolehlivé předpovědi a informace o teplotách na silnicích,” vysvětluje Ondrej Svačina, náš Business Development Manager & Senior Consultant.

Naše meteostanice měří proměnné na silnicích jako je povrchová teplota, vlhkost vzduchu a jiné. Tyto údaje jsou zpracované a uložené v cloudu a interpretované pomocí technologií Microsoft Azure.

Před nasazením takového řešení se silniční dispečeři mohli spoléhat pouze na všeobecné meteorologické předpovědi pro celé město, což v oblastech s různorodým meteorologickým prostředím nebylo příliš spolehlivé. S IoT meteostanicemi mohou místo nákladných celoměstských zásahů vykonávat více lokalizované a cílené posypy. Po nasazení našeho řešení klesl počet dopravních nehod o 28 % a spotřeba posypové soli se čtyřnásobně snížila.

Novinky

Další články

Zobrazit více

Novinky2. November 2023

SOFTEC získal další posilu. Novým ředitelem marketingu se stává Marek Gešo

Významná konzultačně-softwarová společnost SOFTEC dnes oznamuje příchod nového marketingového ředitele. Stal se jím Marek Gešo (48), který do firmy přichází z Accenture, kde naposledy působil jako ředitel marketingu a komunikace pro sedm zemí střední a východní Evropy a člen evropského vedení marketingu a komunikace. V SOFTECU bude jeho hlavním úkolem posílení značky firmy jako preferovaného poskytovatele technologických služeb a řešení pro přední firmy a vládní organizace v regionu a jako atraktivního zaměstnavatele pro technologické nadšence.

Novinky5. September 2023

Softec posiluje na dvou frontách. Ředitelem Softec CZ se stává Alexander Paál, telekomunikace bude řídit Šimon Skrak.

Významná konzultačně-softwarová skupina Softec dnes oznámila důležité personální posílení v top managementu. Nově v něm budou působit – Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povede českou pobočku v Praze, Skrak naopak zastřeší rozvoj segmentu telekomunikací v obou zemích. Oba přinášejí do firmy bohaté zkušenosti z oblasti technology, consultingu a digitální transformace.

Novinky31. July 2023

Lidé se bojí ztráty soukromí. Chtějí hotovost, přestože přichází digitální euro

Probíhající diskuse o podobě digitálního eura brzy dostanou reálnou podobu. Na podzim by měla být v evropských institucích totiž projednána nová legislativa, která určí způsob jeho zavádění.

Novinky5. July 2023

SOFTEC pomohl digitalizovat největšího telekomunikačního operátora na Slovensku. Dodal a provozuje řešení pro ověření identity zákazníků a plně digitální prodej.

Technologická společnost SOFTEC dodala a provozuje pro Slovak Telekom, 100% dceřinou společnost Deutsche Telekom, řešení NFINITY (www.nfinity.digital) – Contracting Platform. Jde o nejnovější řešení společnosti SOFTEC pro plně digitální ověření zákazníka a digitální podepisování smluvních dokumentů pomocí tvářové biometrie s vytěžením dat z dokladů pomocí technologie OCR. NFINITY je ověřené řešení s unikátními referencemi v bankovním, telekomunikačním a pojišťovacím průmyslu. Umístění řešení v cloudu umožňuje akcelerovanou implementaci a aktivaci při garantované vysoké dostupnosti a kvality služby.