Novinky05 Sep 2023

Softec posiluje na dvou frontách. Ředitelem Softec CZ se stává Alexander Paál, telekomunikace bude řídit Šimon Skrak.

Významná konzultačně-softwarová skupina Softec dnes oznámila důležité personální posílení v top managementu. Nově v něm budou působit – Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povede českou pobočku v Praze, Skrak naopak zastřeší rozvoj segmentu telekomunikací v obou zemích. Oba přinášejí do firmy bohaté zkušenosti z oblasti technology, consultingu a digitální transformace.

Alexander Paál nastupuje do pozice ředitele Softec CZ. Jeho úkolem bude rozvinout potenciál společnosti na českém trhu a pomoci k jeho další expanzi. Domácí i zahraniční zkušenosti sbíral nejdříve v Accenture, kde se zabýval management consultingem a systémovou integrací (transformační projekty). Mezi jeho klíčové klienty tehdy patřili Česká spořitelna, VÚB, nebo Raiffeisen banka. Poté stál u zrodu technologické divize consultingu společnosti PwC, která dnes čítá 150 lidí. Zde se věnoval především transformačním a regulatorním projektům v Komerční bance, např. budování nové digitální banky nebo ESG. Jeho velkým tématem je vzdělávání a rozvoj spolupracovníků, a také působí jako lektor na VŠE v Praze. V Softecu vidí potenciál růstu a možnosti další expanzi nejen na českém trhu. Je absolventem STU v Bratislavě, resp. City University. Ve volném čase se mnoho let věnuje folklórnímu tanci, který rovněž vyučuje.

Šimon Skrak posílí top management Softecu jako telco lead pro obě země. Jeho bohatá praxe zahrnuje domácí i zahraniční zkušenosti právě z oblasti telekomunikací (Slovensko, Německo, Rumunsko, Česko, Maďarsko). V barvách Accenture, kde pracoval 22 let, se podílel např. na zásadní transformaci Slovak Telekomu a dalších významných projektech. Posledních šest let pomáhal rozvíjet nově zřízenou digitální divizi Accenture Song v Praze i Bratislavě, a věnoval se např. digitální transformaci Škody Auto, největšímu exportérovi v České republice. Je absolventem fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislavě. Mezi jeho koníčky patří hlavně lyžování, konkrétně freeride.

Peter Morávek, výkonný ředitel Softec, to komentuje slovy: „Jsem rád, že jsme získali takové posily jako jsou Alex a Šimon. Od obou očekávám, že nám pomohou dále rozvinout náš potenciál a najít příležitosti k další expanzi i mimo český a slovenský trh, například v Rakousku nebo na Balkáně.“

Řešení a služby skupiny dnes využívají klienti v deseti zemích střední a východní Evropy. K těm nejvýznamnějším patří skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC, Deutsche Telekom, O2 nebo Orange.

Novinky

Další články

Zobrazit více

Novinky2. November 2023

SOFTEC získal další posilu. Novým ředitelem marketingu se stává Marek Gešo

Významná konzultačně-softwarová společnost SOFTEC dnes oznamuje příchod nového marketingového ředitele. Stal se jím Marek Gešo (48), který do firmy přichází z Accenture, kde naposledy působil jako ředitel marketingu a komunikace pro sedm zemí střední a východní Evropy a člen evropského vedení marketingu a komunikace. V SOFTECU bude jeho hlavním úkolem posílení značky firmy jako preferovaného poskytovatele technologických služeb a řešení pro přední firmy a vládní organizace v regionu a jako atraktivního zaměstnavatele pro technologické nadšence.

Novinky31. July 2023

Lidé se bojí ztráty soukromí. Chtějí hotovost, přestože přichází digitální euro

Probíhající diskuse o podobě digitálního eura brzy dostanou reálnou podobu. Na podzim by měla být v evropských institucích totiž projednána nová legislativa, která určí způsob jeho zavádění.

Novinky5. July 2023

SOFTEC pomohl digitalizovat největšího telekomunikačního operátora na Slovensku. Dodal a provozuje řešení pro ověření identity zákazníků a plně digitální prodej.

Technologická společnost SOFTEC dodala a provozuje pro Slovak Telekom, 100% dceřinou společnost Deutsche Telekom, řešení NFINITY (www.nfinity.digital) – Contracting Platform. Jde o nejnovější řešení společnosti SOFTEC pro plně digitální ověření zákazníka a digitální podepisování smluvních dokumentů pomocí tvářové biometrie s vytěžením dat z dokladů pomocí technologie OCR. NFINITY je ověřené řešení s unikátními referencemi v bankovním, telekomunikačním a pojišťovacím průmyslu. Umístění řešení v cloudu umožňuje akcelerovanou implementaci a aktivaci při garantované vysoké dostupnosti a kvality služby.

11. May 2023

Softecon 2023

Nosným tématem letošního ročníku byla Demokratizace dat a ztráta kontroly. Data jsou zdrojem informací, díky kterým umí byznys posouvat své hranice. Ten dnes vyžaduje rychlou a flexibilní reakci na změny a tuto schopnost musíme mít i při práci s daty. Zdá se tedy přirozené nastoupit na stejnou cestu jako v případě IT aplikací a posunout data blíže k byznysu a decentralizovat je. Tím se však vracíme k již známým otázkám… neznamená decentralizace ztrátu kontroly?