Novinky05 Jul 2023

SOFTEC pomohl digitalizovat největšího telekomunikačního operátora na Slovensku. Dodal a provozuje řešení pro ověření identity zákazníků a plně digitální prodej.

Technologická společnost SOFTEC dodala a provozuje pro Slovak Telekom, 100% dceřinou společnost Deutsche Telekom, řešení NFINITY (www.nfinity.digital) – Contracting Platform. Jde o nejnovější řešení společnosti SOFTEC pro plně digitální ověření zákazníka a digitální podepisování smluvních dokumentů pomocí tvářové biometrie s vytěžením dat z dokladů pomocí technologie OCR. NFINITY je ověřené řešení s unikátními referencemi v bankovním, telekomunikačním a pojišťovacím průmyslu. Umístění řešení v cloudu umožňuje akcelerovanou implementaci a aktivaci při garantované vysoké dostupnosti a kvality služby.

Slovak Telekom hledal unikátní řešení pro digitální ověřování zákazníka s cílem zvýšit prodej přes digitální kanály, bez potřeby fyzické přítomnosti zákazníka. První fáze byla zaměřená na implementaci procesu pro nového prepaid zákazníka. Ověření identity na dálku umožňuje z byznysového pohledu rozšířit kanály pro prodej SIM karet na více partnerů a výrazně zlepšuje zákaznickou zkušenost, přičemž SIM kartu je možné použít prakticky okamžitě po zakoupení.  

Martin Petriščák, ředitel divize telekomunikačních a bankovních systémů SOFTEC k tomu dodává: “Toto řešení jsme od záměru k funkčnímu, integrovanému a plně otestovanému řešení dodali za relativně krátký čas – šest týdnů. Bylo to možné zejména díky tomu, že služby NFINITY jsou plně dostupné v cloudu a efektivní spolupráci s týmem Slovak Telekomu, jako i vývoj custom web aplikace. Poskytli jsme i konzultace při integraci web aplikace na služby Ministerstva vnitra SR.” 

Řešení NFINITY si Slovak Telekom vybral na základě referencí a proto, že bylo připravené na integraci, vzhledem k tomu, že čas dodání byl velmi významným faktorem. “Chtěli jsme mít co nejdříve v provozu produkční pilot, abychom získali zpětnou vazbu od užší skupiny zákazníků s předstihem před plním komerčním spuštěním. První fázi se nám podařilo se Softecem dodat za 6 týdnů, což je velmi rychle. Jejich řešení je dnes technicky připravené na použití nejen pro prepaid scénář, ale i pro další možné případy,” uzavírá Robert Hvorečný, Technical Tribe Lead, Slovak Telekom.   

Novinky

Další články

Zobrazit více

Novinky2. November 2023

SOFTEC získal další posilu. Novým ředitelem marketingu se stává Marek Gešo

Významná konzultačně-softwarová společnost SOFTEC dnes oznamuje příchod nového marketingového ředitele. Stal se jím Marek Gešo (48), který do firmy přichází z Accenture, kde naposledy působil jako ředitel marketingu a komunikace pro sedm zemí střední a východní Evropy a člen evropského vedení marketingu a komunikace. V SOFTECU bude jeho hlavním úkolem posílení značky firmy jako preferovaného poskytovatele technologických služeb a řešení pro přední firmy a vládní organizace v regionu a jako atraktivního zaměstnavatele pro technologické nadšence.

Novinky5. September 2023

Softec posiluje na dvou frontách. Ředitelem Softec CZ se stává Alexander Paál, telekomunikace bude řídit Šimon Skrak.

Významná konzultačně-softwarová skupina Softec dnes oznámila důležité personální posílení v top managementu. Nově v něm budou působit – Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povede českou pobočku v Praze, Skrak naopak zastřeší rozvoj segmentu telekomunikací v obou zemích. Oba přinášejí do firmy bohaté zkušenosti z oblasti technology, consultingu a digitální transformace.

Novinky31. July 2023

Lidé se bojí ztráty soukromí. Chtějí hotovost, přestože přichází digitální euro

Probíhající diskuse o podobě digitálního eura brzy dostanou reálnou podobu. Na podzim by měla být v evropských institucích totiž projednána nová legislativa, která určí způsob jeho zavádění.

11. May 2023

Softecon 2023

Nosným tématem letošního ročníku byla Demokratizace dat a ztráta kontroly. Data jsou zdrojem informací, díky kterým umí byznys posouvat své hranice. Ten dnes vyžaduje rychlou a flexibilní reakci na změny a tuto schopnost musíme mít i při práci s daty. Zdá se tedy přirozené nastoupit na stejnou cestu jako v případě IT aplikací a posunout data blíže k byznysu a decentralizovat je. Tím se však vracíme k již známým otázkám… neznamená decentralizace ztrátu kontroly?