Obchodní úvěrový prostor a včasná závazná nabídka

Už při první návštěvě pobočky dostane klient relevantní nabídku úvěru - to byla hlavní myšlenka projektu LoanEE. Jeho výsledkem bylo vytvoření prodejního nástroje pro pobočky Tatra banky umožňujícího plné využití úvěrového potenciálu klientů.

LoanEE umožňuje výpočet a využití tzv. obchodního prostoru klienta, teda modelování limitů pro všechny typy retailových úvěrů pro daného klienta. Pokrývá bezúčelové spotřební úvěry, kreditní karty i úvěry na bývání. Na schůzce s klientem umí pracovník banky definovat takovou kombinaci úvěrů, která nejvíc vyhovuje potřebám klienta.

LoanEE shromažďuje všechny dostupné informace o klientovi, včetně informací z registrů (Úvěrový registr, Sociální pojišťovna, Katastr aj.) a na jejich základě dokáže už na první schůzce s klientem připravit závaznou nabídku. Proces následného schvalování úvěrů je automatizovaný. LoanEE umí sám rozhodnout, jestli klient může dostat úvěr nebo ne.

Výpočet obchodního prostoru včetně úrokové sazby a pravidla pro schvalování jsou realizované v pravidlovém systému. Nastavení pravidel je plně v režii banky - naceňování produktů a limity pro schvalování mění odborní pracovníci banky kdykoli bez zásahu dodavatele.

Uživatelské rozhraní je intuitivní a systém se těší oblibě pracovníků poboček.

Díky LoanEE se poměr Tatra bankou prodaných úvěrů postupně přesouvá od přechválených směrem k úvěrům šitým na míru klientů. K tomuto trendu přispívá i spojení LoanEE a mobilní aplikace Tatra banky.

Kontaktujte nás