Softec vyhrál IT Projekt roku 2018 s ojedinělým biometrickým řešením

05. října 2018

Bratislava, 5. října 2018 – Společnost Softec získala ocenění IT Projekt roku za svůj projekt biometrické (obličejové) identifikace klienta bez jeho fyzické přítomnosti pro Tatra banku. Stalo se tak 4. října na 18. ročníku IT GALA, kde Digital Visions, vydavatel magazínu PC Revue, vyhlásil takzvané slovenské IT Oskary za rok 2018.

 Vítězný projekt FaBiS, neboli Facial Biometry Service, tedy služba pro ověření obličejové biometrie je první svého druhu na Slovensku i v České republice. Použitá technologie umožňuje bance získat nového klienta bez toho, aby musel navštívit pobočku a zároveň klient si může z jakéhokoli místa na světě založit účet či dokonce požádat o úvěr. Úspěch tohoto inovativního rešení tkví v techologii čtení a vytažení osobních údajů z občanského průkazu, porovnání „selfie“ s tváří na občanském průkazu a tzv. liveness check, tedy ověřením živosti člověka. Jeho jedinečnost spočívá ve spojení biometrie a služeb veřejné správy v komerčním sektoru, konkrétně Registru fyzických osob a evidečními.

Peter Morávek, výkonný ředitel Softec: ,,Ocenění IT Projekt roku jsme získali podruhé. Těší mně, že to bylo právě za takto přelomový a inovativní projekt, který vznikl zde, na Slovensku. Bez tvrdé práce lidí by se to nepodařilo. Patří jim poděkování, stejně jako Tatra bance, která nám dává důvěru. Věřím, že tato cena ještě více prohloubí naše partnerství a potvrdí naši pozici inovačního lídra IT trhu.’’

 Využití obličejové biometrie na získávání nových zákazníků má potenciál i pro pojišťovnictví, telekomunikace a veřejnou správu. Klientům ulehčuje komunikaci se společností a firmám šetří náklady a čas.

 KONEC

 Softec

Je přední konzultačně-softwarovou společností, jejíž služby využívají klienti v devíti zemích střední a východní Evropy. Jedná sa především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzy, návrhů a vývoje komplexních IT řešení a systémové integrace. Mezi klíčové zákazníky patří významné banky, pojišťovny, instituce veřejné správy a telekomunikační firmy. V roce 2018 získal Softec ocenění IT Projekt roku za projekt biometrické identifikace bez fyzické přítomnosti klienta. V současnosti má na Slovensku a v Čechách téměř 400 zaměstnanců. Více informací na www.softec.sk.

Kontakt pro médiá:
Pavel Šafránek, PR Consultant
mobil SK: +421 944 372 468
mobil CZ: +420 606 721 872
e-mail: pavel.safranek@softec.sk
e-mail: ps@pavelsafranek.cz