Softec se stal technologickým partnerem Bankovní identity

21. dubna 2021

Praha, 21. dubna 2021 – Softwarová společnost Softec se dnes stala jedním z technologických partnerů nedávno založené společnosti Bankovní identita a.s., ve které jsou sdruženy české banky, jež mají zájem poskytovat svým zákazníkům tzv. službu BankID (tedy elektronickou identifikaci fyzických osob).

Společnost se oblasti digitální identity věnuje dlouhodobě, jak v oblasti ověřování identity, tak elektronického podpisu, napříč různými kanály.

„BankID vhodně doplní a rozšíří námi nabízené metody ověření a podpisu našim klientům a jejich zákazníkům,“ doplňuje Josef Trojánek, expert na bankovnictví Softec.  

Řešení a služby skupiny dnes využívají klienti v devíti zemích střední a východní Evropy. K těm nejvýznamnějším patří skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC nebo Orange.

Bankovní identita

Společnost Bankovní identita poskytuje službu BankID, tedy službu pro elektronickou identifikaci fyzických osob s širokou škálou použití jako je přihlašování, ověřování, podepisování nebo třeba předávání KYC údajů. Více na www.bankid.cz.

Kontakt pro média:

Pavel Šafránek
PR Consultant
+420 606 721 872
pavel.safranek@softec.sk