Softec plánuje investovat 10% z výnosů do inovací – zejména do digitalizace finančního sektoru, BigData a umělé inteligence.

10. května 2018

Bratislava / Praha, 10. května 2018 – Společnost Softec plánuje na inovace vyčlenit každoročně 10% ze svých čistých výnosů. Zmiňovaný cíl chce dosáhnout do roku 2020. Tento rok již navýšila prostředky určené pro konkrétní inovační záměry o půl milionu eur. Další prostředky jsou určeny na rozvoj a ověření nových nápadů zaměstnanců v divizích.

Společnost chápe tuto investici jako důležitou součást strategické podpory inovací, která umožní rozvíjet nápady napříč celou organizací a organicky integrovat inovace do portfolia produktů a služeb. V této chvíli již vzniká seznam projektů, které budou touto formou podpořeny

David Šefčík, ředitel pro inovace, říká: „Snažíme se podporovat inovační kulturu v různých oblastech našeho podnikání tak, aby zaměstnanci měli možnost rozvíjet a ověřovat své nápady. Soustředíme se na vybrané klíčové oblasti jako je digitalizace finančního sektoru, Big Data, datová analytika či umělá inteligence, s tím, že část prostředků je určena i na mzdy pro nové kolegy, kteří se inovacím budou intenzivně věnovat.

Softec plánuje tyto investice uvolňovat postupně podle potřeby. Součástí strategie je i cíl integrovat inovace třetích stran do produktů a služeb , tj partnerů, start-upů a univerzit. Jak tvrdí D. Šefčík, inovace firma vnímá nejen jako příležitost pro zlepšení produktů a služeb, ale i jako důležitý motivační faktor pro současných i budoucích zaměstnanců.

Softec

Je přední konzultačně-softwarovou společností, jejíž služby využívají klienti v devíti zemích střední a východní Evropy. Jedná se především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzy, návrhů a vývoje komplexních IT řešení a systémové integrace. Mezi klíčové zákazníky patří významné banky, pojišťovny, instituce veřejné správy a telekomunikační firmy. V roce 2017 získal Softec ocenění Diamant slovenského byznysu a umístil se na 3. místě v kategorii nejlepší zdravě rostoucí firmy v Bratislavském kraji. V současnosti má na Slovensku a v Česku 350 zaměstnanců. Více na www.softec.cz.

Kontakt pro média:
Pavel Šafránek, PR Consultant
mobil SK: +421 944 372 468
mobil CZ: +420 606 721 872
e-mail: pavel.safranek@softec.sk
e-mail: ps@pavelsafranek.cz