Softec a Fakulta informatiky a informačných technologií STU v Bratislavě obnovili partnerství

25. září 2019

Bratislava, 20.9.2019 – Technologická společnost Softec, která příští rok oslaví již třicet let svého působení na trhu, podepsala dohodu o partnerství s Fakultou informatiky a informačných technológií STU v Bratislavě. Ve školním roce 2019-2020 se tak její experti budou moci podílet nejen na výuce studentů nebo podpoře jejich bakalářských či diplomových prací, ale také jim umožnit získat praktické zkušenosti v oboru. Firma zmíněné partnerství s touto renomovanou slovenskou univerzitou, která vychovává aktuálně nejžádanější IT absolventy na slovenském trhu práce (žebříček ARRA ve spolupráci s Profesia.sk), vnímá jako důležitý milník své angažovanosti v oblasti výzkumu a vývoje.

Spolupráce se zmiňovanou univerzitou trvá v různých podobách od samotného vzniku společnosti v roce 1990. Formou tzv. zlatého partnerství však s fakultou spolupracuje až od roku 2017. Ze získaných prostředků tak má FIIT STU možnost primárně financovat stipendia svých studentů, případně náklady spojené se svou činností jako veřejnou vysokou školou. Její absolventi pak i právě díky Softecu mají možnost najít uplatnění nejen na Slovensku, ale i v zahraničí.

„Dobrým příkladem je třeba Peter Ivanka, který k nám přišel ještě jako student a postupně se z developera a projektového manažera vypracoval až na experta pro bankovní sektor. Dnes patří mezi žádané osobnosti, které novináři rádi citují v souvislosti s dopady nejnovějších technologických trendů právě na finanční instituce,“ dodává Erika Pallayová, HR Business Partner Softec Group. Aktuálně firma zaměstnává kolem 16 % absolventů této fakulty, mezi spolupracujícími studenty pak tvoří téměř polovinu.

Dohoda o partnerství mezi jinými obsahuje například podporu vzdělávání na fakultě, ceny děkana za bakalářské studium, soutěže studentských týmů TP Cup, úspěšných studentů na vědecké konferenci IIT SRC cestovními granty. Naopak fakulta Softecu poskytne dle potřeby konzultace vycházející z nejnovějších poznatků vědy v oblasti vývoje informačních systémů.

Kontakt pro média:

Pavel Šafránek, PR Consultant
mobil SK: +421 944 372 468
mobil CZ: +420 606 721 872
e-mail: pavel.safranek@softec.sk