Odborníci diskutovali o trendech v oblasti umělé inteligence

14. března 2019

Bratislava 14. března (TASR) – Nástup umělé inteligence začíná revoluci, které se budou muset firmy i země dříve či později přizpůsobit, pokud nechtějí zůstat pozadu. Umělá inteligence bude mít značný dopad na celý svět. Konstatoval to Marek Havrda ze společnosti GoodAI na konferenci Softecon 2019 konané ve čtvrtek v Bratislavě.

1020x300_v01

Jak dále uvedl, zatím není shoda expertů na tom, kdy všeobecná umělá inteligence (srovnatelná s lidskou inteligencí) nastoupí celosvětově. Odhadované rozpětí je od deseti do sta let.

Ján Lunter ze společnosti Innovatrics připomněl, že přesnost umělé inteligence se v posledních čtyřech letech výrazně zlepšila. Zatímco v roce 2010 byla chybovost umělé inteligence v oblasti rozpoznávání tvaru okolo 8%, v roce 2014 šest procent a loni to už bylo méně než procento. Za poslední čtyři roky se schopnosti rozpoznávání zpřesnily až 20krát.

„Věříme jednoduchým robotem, které máme v kuchyni, v pračce, že udělají to, co po nich chceme. Otázka důvěry v umělou inteligenci (AI) stojí na tom, zda budeme důvěřovat sami sobě, protože my AI učíme a my sami určujeme, kam ji až pustíme. Teprve když začneme důvěřovat strojem, tak nám skutečně usnadní život. Skoro přijdou na trh osobní virtuální asistenti s mnohem vyšší inteligencí, jako dosud známe, „zdůraznil Andrej Žlnka ze společnosti Softec.

Více v článku na teraz.sk
Autor: TASR, 14.3.2019, 13:10 (sekce Ekonomika)