Nová verze platební aplikace RaiPay pro banky skupiny Raiffeisen Bank International vznikla na Slovensku ve spolupráci mezi Softecem a společností RPC.

04. února 2021

Bratislava/Praha, 4. února 2021 – Společnost RPC ve spolupráci s technologickou firmou Softec spustila novou verzi aplikace RaiPay pro banky skupiny Raiffeisen Bank International. Aplikace vznikla na Slovensku ve společnosti RPC, která je považována za inovační hub skupiny v oblasti plateb.

RaiPay je podobná službám jako je Google Pay nebo Apple Pay. Ve srovnání s nimi však poskytuje klientům skupiny Raiffeisen větší přehled a více služeb. Například okamžité peer-to-peer platby z karty na kartu, detailní historii transakcí, sledování zůstatku a platebních limitů u všech karet, podrobný přehled ke každé transakci nebo biometrické potvrzování online plateb. Novou verzi aplikace aktuálně využívají zákazníci v Česku, Bulharsku a Rumunsku, postupně by měla být k dispozici ale i pro další banky skupiny Raiffeisen.

RPC vzniklo před více než 20 lety jako divize slovenské Tatra banky pro správu kartového servisu celé skupiny Raiffeisen Bank International. V roce 2009 se společnost osamostatnila (RBI v ní získala 100% kontrolu) s cílem centralizovat kartový servis a dosáhnout tak vyšší efektivitu a konkurenceschopnost. Aktuálně má okolo 200 zaměstnanců a ročně zpracuje téměř miliardu transakcí.