15. ročník SOFTECONu o.i. ve znamení umělé inteligence a budoucnosti bankovních služeb

13. března 2017

Bratislava/Praha, 13. března 2017 – Umělá inteligence, autonomní stroje i budoucnost bankovních služeb. To jsou jen některé z témat již 15. ročníku konference SOFTECON, kterou uspořádala společnost Softec ve čtvrtek 2. března na půdě FIIT STU v Bratislavě. Podobně jako v minulosti akci otevřel výkonný ředitel Peter Morávek, po kterém se uvítacího slova ujala děkanka fakulty prof. Mária Bieliková, která mimo jiné slova Petra Morávka kvitovala.

Konference se zúčastnilo téměř 170 hostů z řad odborné veřejnosti, ale i byznysu a studentů. Jubilejní 15. ročník nabídl bohatý program, který pokrýval oblasti byznysu, marketingu, technologií a trendů na nejbližší období. V publiku nejvíce zazněla témata Jana Luntear – Uplatnění deep learningu v praxi. Během prezentace přítomným představil výsledky využití deep learningu v oblastech rozpoznávání a generování obrazu, automatických překladů, rozpoznávání řeči, navigace ať už aut nebo dronů. Naopak Miroslav Vladař ze Softecu nastínil vizi jak by bankovní služby vypadaly, kdyby od samého počátku při jejich zrodu stáli znalci marketingu. Rovněž upozornil, že propojení bankovních služeb a např. sociálních sítí bude od ledna 2018 už více než jen idea na papíře. Tomáš Peterka z ČMSS představil dilemata, kterým čelí marketingoví odborníci při práci s BigData.

Další témata odhalily čemu se vyhnout při uvádění online produktu na trh, jaký je vliv neuronových síti při reálných problémech a zda bude v budoucnu mechanikům při určení poruchy stačit smartphone. Hosté se také od Martina Krupy z UI42 dozvěděli, že dějiny výpočetní techniky se odehrávaly i na Slovensku, a proto není překvapením že dnes patří mezi IT velmoce. Poslední přednáška Petra Poláka poukázala na styl, jakým budou muset firmy změnit přístup k mladým lidem, pokud je budou chtít zaujmout. SOFTECON tímto ročníkem potvrdil, že po patnácti letech svým způsobem dospěl a může se posunout dále.