IT Firma roku 2012 na Slovensku

  Bratislava, 28. září 2012 – Softec, přední slovenská softwarová společnost, včera večer získala prestižní titul IT firma roku 2012. Rozhodla o tom odborná porota IT novinářů a zástupců profesních IT sdružení, která ocenila nejen zajímavá řešení pro zákazníky, ale také propracovanou koncepci rozvoje a vzdělávání vlastních zaměstnanců.

softec_firma_roka_0915_preview

Porota vyzdvihla především komplexnost jednotlivých řešení, která Softec nabízí. Patří mezi ně například řešení na odhalování podvodů, vlastní produkt Softec Invenio pro oblast Business Intelligence, řešení na podporu finanční analýzy klienta nebo aplikace na podporu řízení prodejních sítí makléřských firem. Společnosti se navíc daří své služby vyvážet s velkou přidanou hodnotou kromě Česka do dalších osmi zemí střední a jihovýchodní Evropy.

Porota si také všimla na místní poměry jedinečného konceptu rozvoje a vzdělávání, který je postaven na tzv. expertních centrech a ve firmě byl úspěšně zaveden před dvěma lety. Firma do něj ročně investuje více než půl milionu EUR. Kromě toho dlouhodobě úzce spolupracuje s vybranými slovenskými vysokými školami (výzkum, účast na vyučovacím procesu, participace na tvorbě praktických učebnic, zaměstnávání studentů, propagace IT, granty, apod.). Aktuálně se angažuje v evropském projektu Circulate, který má za cíl vytvořit virtuální laboratoř a podpořit tak vzdělávání v oblasti přírodních věd. A v neposlední řadě se jako člen řady odborných sdružení snaží pozitivně ovlivnit dění ve slovenském IT sektoru.

Aleš Mičovský, výkonný ředitel skupiny Softec k tomu dodává: „Tohoto ocenění si opravdu nesmírně vážím. Je to uznání dobře odvedené práce pro všechny a také ocenění cesty, na kterou jsme se před lety vydali a která nám postupně začíná přinášet ovoce. Mám tím na mysli pečlivý výběr zaměstnanců, využívání jejich nápadů ve prospěch klientů a celkově pozitivní atmosféru ve firmě, která se přenáší do naší pro-zákaznické orientace.

 

Fotografie ze slavnostního odevzdávání cen IT GALA 2012

         
   
   

O společnosti Softec
Softec je významnou informačně-konzultační společností, která poskytuje své služby ve více než deseti zemích střední a východní Evropy. Jedná se především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzu, návrh a vývoj komplexních IT řešení, systémovou integraci nebo outsourcing. Mezi její klíčové zákazníky patří významné společnosti z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, státní správy, zdravotnictví a telekomunikací. V současné době má v Česku a na Slovensku více než 250 zaměstnanců. Více na našich webových stránkách.